Aktualny czas

Ulti Clocks content
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Wycieczka "Mistrzów" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grzegorz Jastrzębski   
środa, 20 czerwca 2012 08:20

Tegoroczna wycieczka "Mistrzów" pod hasłem "INTEGRACJA DLA KAŻDEGO" odbyła się 15 czerwca do Trzebieży.

Atrakcje, które czekały na uczniów: zajęcia integracyjne, gry i zabawy nietypowe: "obrona wiadra", "ustawianie wieży", "Kogo brak?", "Ślepcy", podstawy survivalu czyli jak przetrwać w lesie -  budowa schronienia, zasady udzielania I pomocy na wesoło, niezbędnik "przetrwalnika", rozgrywki sportowe i pełen relaks, mini ZOO, ognisko z kiełbaskami i podpłomykami.

 

 

 

Uczniowie o wycieczce:

"Dnia 15 czerwca 2012 r. odbyła się wycieczka  mistrzów naszej szkoły. Pojechaliśmy do Trzebieży. Było wiele atrakcji. Na początku podzieliśmy się na trzy grupy. Każda grupa była pod opieką instruktora. Po wykonaniu różnorodnych zadań związanych z survivalem przechodziliśmy do innego instruktora. Zajęcia były prowadzone w zabawny i ciekawy sposób, każdy znalazł coś dla siebie. Ćwiczenia miały różny charakter: pierwsza pomoc, przetrwanie w dziczy, strzelanie z broni, gry zręcznościowe i wiele innych. Odwiedziliśmy mini ZOO, w którym znajdowały się psy, koty, kury i strusie. Na koniec zjedliśmy kiełbaski, na deser smakołyki z czekoladą. Wszyscy wrócili do domu w dobrych humorach. Z niecierpliwością czekamy na takiego typu wycieczki w następnych latach."

Autorzy tekstu: Iga Raczkiewicz, Iga Siwek, Agata Strzelec, Aneta Misztal i Dawid Klimaszewski - uczniowie klasy VI a

 

"15 czerwca 2012 roku z Zespołu Szkół w Gardnie wyruszyła wycieczka najlepszych uczniów. Celem podróży była Trzebież położona nad Zalewem Szczecińskim. Przed wyjazdem żadne z nas nie wiedziało co nas czeka. Oprócz nauczycielek towarzyszyło nam trzech przewodników. Każdy z nich jest specjalistą w innej dziedzinie. Na miejscu podzieliliśmy się na trzy piętnastoosobowe grupy. Z panią Natalią, specjalistką od pracy zespołowej, uczyliśmy się ze sobą współpracować. Na początku cała piętnastoosobowa grupa miała, współpracując ze sobą, zmieścić się na jak najmniejszej ilości skrzynek. Później przeciągaliśmy linę i uczyliśmy się kierować grupą oraz jedną z koleżanek. Z panią Izą, na hasło "granat", rzucaliśmy się na ziemię z rozszerzonymi nogami i zatkanymi uszami. Gdy padło hasło "padnij", wstawaliśmy i maszerowaliśmy dalej. Następnie z dostępnych w lesie materiałów każda z grup zbudowała szałas. Gdy stery przejął pan Jacek, uczyliśmy się strzelać z łuku ( strzały leciały w różne miejsca) oraz strzelaliśmy z wiatrówki. Musieliśmy trafić w karton, który znajdował się pod znakiem. Prawie wszyscy trafiali w znak, a za to były "karne" przysiady. Na koniec przygody z panem Jackiem odbyło się szukanie "zaginionych w locie" strzał. Za znalezienie dostawaliśmy półlitrową colę. Później dostaliśmy kiełbaski z grilla. Obejrzeliśmy również strusie, kury i psy. Choć nie było łatwo, mamy nadzieję  na kolejną taką wycieczkę."

Autorki  tekstu: Asia Siwek, Karolina Staszak, Ula Sobczak i Ania Kozłowska - uczennice klasy VI a.

Koordynatorkami konkursu "Nasi Mistrzowie" były panie: Barbara Dropik, Agnieszka Drabik i Wioletta Wijas.

Na wycieczce uczniami opiekowały się: Wioletta Wijas, Agnieszka Drabik, Anna Kramek-Szubert i Małgorzata Kawka.

 
© 2008 Zespół Szkół w Gardnie | Joomla 1.5 Templates by vonfio.de