Nasze działania

cze
16
2014

Jak zmienia się nasz ogród?

Wpisany przez Grzegorz Jastrzębski
PDFDrukujEmail

Ciepła  i słoneczna pogoda czerwcowa umożliwia  uczestnikom projektu, tak długo wyczekiwany początek prac w ogrodzie. Nasi uczniowie pracują na pełnych obrotach, więc ogród pięknieje w oczach:) Poniższa galeria przedstawia naszych gimnazjalistów w wirze pracy.

 

przyg. E. Mular

 

cze
16
2014

V Zachodniopomorski "Dzień owada 2014"

Wpisany przez Grzegorz Jastrzębski
PDFDrukujEmail

10 czerwca 2014 r. uczniowie Zespołu Szkół w Gardnie w ramach projektu "Ogród przyjazny owadom" mięli możliwość uczestniczenia w V Zachodniopomorskim "Dniu Owada 2014". Nasi gimnazjaliści uczestniczyli tego dnia w prowadzonych przez pracowników WŚiR warsztatach mykologicznych, podczas których zgłębili swoją wiedzę z zakresu świata grzybów. Poza tym uczniowie zwiedzili lepidopterarium z motylami i "Hotel dla owadów", obejrzeli wystawy żywych egzotycznych owadów i pajęczaków, owadów użytkowych. Mieli również możliwość obejrzenia pokazu multimedialnego na temat najciekawszych owadów naszego regionu oraz udziału w zabawach i konkursach tematycznych.

 

przyg. E. Mular

 

cze
16
2014

Warsztaty ceramiczne

Wpisany przez Grzegorz Jastrzębski
PDFDrukujEmail

23 maja oraz 13 czerwca 2014 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty ceramiczne prowadzone przez panią Martę Żołnowską oraz panią Aleksandrę Marchowską. Podczas warsztatów uczniowie zapoznali się z technikami przygotowania gliny do pracy oraz po wstępnym instruktażu rozpoczęli wykonywanie poidełek i domków dla owadów.

 

Efekty doskonalenia pracy z gliną ukazuje poniższa galeria.

 

przyg. E. Mular

 

maj
21
2014

Warsztaty z budowania domków dla owadów

Wpisany przez Grzegorz Jastrzębski
PDFDrukujEmail

 

11 kwietnia odbyły się w naszej szkole warsztaty z budowania domków dla owadów.

Domek dla owadów to doskonała metoda rozwinięcia populacji pożytecznych owadów w ogrodzie. Do budowy najlepiej stosować naturalne materiały, występujące w przyrodzie (np. trzcina, bambus, kawałki suchego drewna, szyszki, sucha słoma, mech). Uczestnicy projektu po zgromadzeniu odpowiednich materiałów i wcześniejszym instruktażu rozpoczeli pracę, która przyniosła im dużą satysfakcję i zadawalajace efekty. Poniższa galeria przedstawia uczniów Zespołu Szkół w Gardnie w wirze pracy.

 

przyg. E. Mular

 

Strona 1 z 2