Aktualny czas

Ulti Clocks content
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Wolontariat
Wycieczka wolontariuszy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grzegorz Jastrzębski   
środa, 24 czerwca 2015 19:03

W sobotę 13.06. 2015 r. wolontariusze oraz uczniowie działający w samorządzie Zespołu Szkół w Gardnie pojechali na zasłużoną wycieczkę do Międzyzdrojów. Przez cały rok szkolny ciężko pracowali, poświęcali swój wolny czas pomagając kolegom i koleżankom w nauce oraz  udzielając się w pracy na rzecz szkoły. Wycieczkę zorganizowali opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: pani Emilia Szachniewicz i pani Karolina Łokińska oraz opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza pani Anita Nowak. Wyjazd mogliśmy zorganizować dzięki pomocy finansowej sponsorów: PKS Szczecin, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci koło w Gardnie przy Zespole Szkół w Gardnie, Wojskowe Koło Łowieckie "Dublet" w Szczecinie, pan Jan Olech, pan Edward Szczepanik, którym serdecznie dziękujemy.

Międzyzdroje przywitały nas przepiękną, słoneczną pogodą. Podczas przejażdżki kolejką turystyczną mieliśmy okazję zobaczyć różnorodną architekturę oraz usłyszeć wiele ciekawych informacji o tym urokliwym kurorcie nadmorskim. Odwiedziliśmy również Aleję Gwiazd i promenadę, ale największą frajdę sprawił nam spacer brzegiem Bałtyku, moczenie w nim nóg, zbieranie muszelek oraz podziwianie piękna natury, plaży i klifu w Wolińskim Parku Narodowym. Czas w Międzyzdrojach upłynął nam bardzo szybko. Dzieci kupiły pamiątki i wraz ze wspomnieniami przywiozły je do domu.

przyg. Anita Nowak

 

 
Międzynarodowy Dzień Wolontariatu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grzegorz Jastrzębski   
poniedziałek, 05 stycznia 2015 16:36

 

Dzień 5 grudnia jest Międzynarodowym Dniem Wolontariatu i z tej okazji spotkaliśmy się z naszymi Wolontariuszami, aby uczcić ich pracę.

 

Przypominamy!!!


Słowo wolontariusz pochodzi od łacińskiego słowa voluntarius co znaczy dobrowolny - i tacy też są nasi wolontariusze z ZS w Gardnie.

Wolontariusz to osoba, która chce pomagać i pomaga innym. Poświęca swój czas i energię na rzecz potrzebujących. Jest przy tym bezinteresowny tzn. nie czerpie ze swojej pracy korzyści materialnych - jednak zyskuje bardzo dużo korzyści duchowych, bo... ...Wolontariusz wciąż się rozwija. Niosąc pomoc uczy się drugiego człowieka, nawiązuje nowe znajomości.  Ćwiczy swój charakter oraz sprawdza zasób swojej wiedzy. Pozwala rozwinąć nowe  zainteresowania, oraz czerpać siłę z uśmiechu i zadowolenia drugiej osoby.

 

Więcej…
 
Wolontariusze PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grzegorz Jastrzębski   
poniedziałek, 05 stycznia 2015 16:51

 

A tak pracują nasi wolontariusze:

 

 
Spotkanie wolontariuszy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grzegorz Jastrzębski   
czwartek, 25 września 2014 06:16

Dnia 18 września 2014 r. odbyło się pierwsze spotkanie wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariusza. Na spotkaniu pani Anita Nowak przywitała zebranych wolontariuszy, przedstawiła cele pracy woluntarystycznej oraz poinformowała o zasadach zawartych w Regulaminie Szkolnego Klubu Wolontariusza. Zajęcia wolontariuszy z dziećmi i młodzieżą będą odbywały się po lekcjach w wyznaczonych godzinach.

 

Zapraszamy chętnych do aktywnego uczestnictwa
w Szkolnym Klubie Wolontariusza.

 

Zgłoszenia przyjmuje pani Anita Nowak - pedagog szkolny.

 
Szkolny Klub Wolontariusza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grzegorz Jastrzębski   
wtorek, 01 lipca 2014 07:13

Na terenie Zespołu Szkół w Gardnie działa Szkolny Klub Wolontariusza, koordynowany przez panią Anitę Nowak - pedagoga szkolnego.

Organizacja powstała w kwietniu ubiegłego roku i liczyła 12 członków. W tym roku liczba wolontariuszy wzrosła do 38 osób. Wolontariat polega na niesieniu pomocy słabszym uczniom m. in. w nauce. Wolontariusze poświęcają swój wolny czas na pomoc drugiej osobie.

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2
© 2008 Zespół Szkół w Gardnie | Joomla 1.5 Templates by vonfio.de