Aktualny czas

Ulti Clocks content
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Projekty
Projekt - Super Dziecko PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grzegorz Jastrzębski   
poniedziałek, 11 maja 2015 19:18

 

Dorota Zawadzka

 

Psycholog rozwojowy. W latach 1992 -2005 wykładowca w katedrze psychologii rozwoju a następnie psychologii wychowawczej  na Wydziale Psychologii UW. Oprócz zajęć kursowych prowadziła autorskie fakultety dla studentów "Telewizja dla dziecka" i "Świat według dziecka". Do 2007 prowadziła zajęcia z psychologii rozwoju człowieka w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

 

 

 

Więcej…
 
Mistrzowie Kodowania PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jowita Niewiarowska   
wtorek, 07 kwietnia 2015 16:58

Dnia 25 marca 2015 r. w Zespole Szkół w Gardnie odbył się pokaz projektów edukacyjnych dla uczniów gimnazjum. Uczniowie z grupy Mistrzów Kodowania: Aleksandra Drabik, Julia Skorupka, Jakub Galus, Miłosz Kotowski, Mateusz Niziołek: opowiedzieli  krótko o Programie Mistrzowie Kodowania oraz o Scratchu. Pokazali swoje projekty społeczności uczniowskiej, które wykonali na zajęciach: generator wielokątów, wyścigówka oraz własne pomysły: test podzielności liczb, gry. Do pokazu zaprosili również przedstawicieli uczniów ze szkoły podstawowej: Natalię Dudek i Gracjana Ciechanowskiego, którzy pokazali swoje gry: Akwarium, Pies, kot i piłeczka. Opiekunami grup w naszej szkole są: p. J. Niewiarowska i p. J. Opaczyńska

Od września 2015 roku będą odbywały zajęcia w nowym projekcie App Inwentor. Będziemy tworzyć aplikację do smartfonów i tabletów. Zapraszamy chętnych gimnazjalistów.

Zajęcia pokazowe odbędą się w czwartki na 8 lekcji w sali 21, w dniach: 16.04, 30.04, 7.05, 14.04, 21.05, 28.05.

Zapraszamy wszystkich chętnych.

 

 
Projekty edukacyjne - 2014/2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grzegorz Jastrzębski   
czwartek, 09 października 2014 19:09

W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie klas II gimnazjum mogą wybrać następujące projekty edukacyjne:

 

 

Praca nad projektem odbywa się w grupach pod opieką nauczyciela - opiekuna projektu. Czas trwania realizacji projektu wynosi  nie dłużej niż trzy miesiące. Praca ucznia jest poddana ocenie, której dokonuje opiekun projektu. Udział w projekcie jest dla ucznia gimnazjum obowiązkowy i ma wpływ na ocenę z zachowania.

Publiczne przedstawienie efektów pracy grup nastąpi w marcu lub kwietniu 2015 roku na Festiwalu Projektów Edukacyjnych.  Informacje o udziale w projekcie i temat są wpisywane na zaświadczeniu i świadectwie ukończenia gimnazjum.

 
Ogród Farbiarza Polsko-Niemiecki Tydzień Ekologii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grzegorz Jastrzębski   
poniedziałek, 19 maja 2014 20:27

 

Zespół Szkół w Gardnie nawiązał współpracę ze schroniskiem młodzieżowym w Ueckermünde przez co młodym ludziom została stworzona okazja do bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami z sąsiedniego kraju, kręgu kulturowego i społecznego. Uczniowie naszej szkoły byli gośćmi wyżej wymienionego schroniska i wraz z uczniami ze szkoły niemieckiej realizowali projekt o bajecznej nazwie "Ogród Farbiarza". Pracy schroniska młodzieżowego w Ueckermünde  od wielu lat przyświeca idea krzewienia działań o charakterze proekologicznym. Ta ważna inicjatywa wiąże się z faktem, że obecne dziesięciolecie 2005-2014 ogłoszone zostało przez ONZ mianem dekady propagującej oświatę proekologiczną.

 

 

 

Więcej…
 
Festiwal Projektów Edukacyjnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grzegorz Jastrzębski   
niedziela, 11 maja 2014 15:02

 

przyg. p. A. Drabik

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3
© 2008 Zespół Szkół w Gardnie | Joomla 1.5 Templates by vonfio.de