Aktualny czas

Ulti Clocks content
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Imprezy i wycieczki
Dzieci - dzieciom PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grzegorz Jastrzębski   
czwartek, 02 lipca 2015 19:15

 

3 czerwca członkowie koła polonistycznego - uczniowie klasy 4 i 5 - pod opieką Anny Siwek postanowili przygotować mały upominek dla swych młodszych koleżanek i kolegów. Zaprosili "maluchy" na przedstawienie pt. "Pan Andersen i jego baśnie". Wprowadzili najmłodszych uczniów w niezwykły świat  Kaja, Gerdy, Królowej Śniegu, dziewczynki z zapałkami oraz księżniczki na ziarnku grochu. Przybliżyli także sylwetkę duńskiego baśniopisarza, którego 210. rocznicę urodzin obchodziliśmy w tym roku.

Na koniec sam pan Andersen zadawał małym widzom zagadki dotyczące jego twórczości. Na każdego czekał słodki upominek, który wręczały baśniowe postacie.

 

przyg. p. Anna Siwek

 
Żołnierze wyklęci PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grzegorz Jastrzębski   
wtorek, 07 kwietnia 2015 17:24

"Przywróćmy Ich pamięci ..." - pod takim hasłem 4 marca 2015 r. odbyło się w naszej szkole przedstawienie poświęcone Żołnierzom Wyklętym. Występ wzbudził u widzów łzy wzruszenia i niepowtarzalne emocje. Wszystko to zawdzięczamy organizatorkom - p. Annie Siwek i p. Lidii Kostrzewie oraz młodym aktorom z klasy III a gimnazjum - Idze Raczkiewicz, Idze Siwek, Uli Sobczak i Jarkowi Zmitrowiczowi. Była to niepowtarzalna lekcja historii, o której długo nie zapomnimy.

 

Przyg. Iga Raczkiewicz, Iga Siwek, Ula Sobczak i Jarek Zmitrowicz

 
Andrzejkowo-mikołajkowy Dzień Otwarty Szkoły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jowita Niewiarowska   
poniedziałek, 01 grudnia 2014 16:53

Dnia 26 listopada 2014 w Naszej szkole odbył się Dzień Otwarty Szkoły o tematyce Andrzejkowo-mikołajkowej. Rodzice ze swoimi pociechami mieli za zadanie zdobyć pieczątki lub literki za wykonanie: wróżby (lanie wosku, wróżby z balonika), zadania sportowego (stanowiska sprawnościowe, udzielanie pierwszej pomocy, obliczanie BMI) lub inne zadania np. łowienie jabłka ustami z wody, wykonanie mikołaja z origami. Dodatkowo odbyła się loteryjka, kawiarenka, książka za złotówkę oraz sprzedaż stroików. A oto fotorelacja z imprezy:

 

 

zdjęcia p. Jowita Niewiarowska i ucz. Natasza Siwek 2bg

 


 
Powstanie Warszawskie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grzegorz Jastrzębski   
poniedziałek, 20 października 2014 17:05

1 października w naszej szkole odbyło się przedstawienie, którego tematem było Powstanie Warszawskie. Następnego dnia wystąpiliśmy w Kościele Parafialnym w Wełtyniu. Inscenizacja wywołała w widzach bardzo duże emocje. Była ona powrotem do przeszłości. Nasze stroje - mundury, jesienne płaszcze i biało - czerwone opaski na ramionach - oddawały nastrój tamtego wydarzenia,  przez co czuliśmy się jak młodzi powstańcy warszawscy. Prezentowane teksty i piosenki sprawiły, że w oczach widzów pojawiły się łzy wzruszenia. Chórek szkolny, pod kierunkiem pani Edyty Smolnik, pomógł wszystkim cofnąć się w czasie i poczuć atmosferę tych niezwykłych "63 DNI CHWAŁY".

W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klasy 2a i 3a gimnazjum - Iga Siwek, Iga Raczkiewicz, Ula Sobczak, Ania Kozłowska, Jarek Zmitrowicz, Dawid Klimaszewski, Szymon Woźniak, Krzysztof Mrówka i Dominik Dawid.

Nad całością przedsięwzięcia czuwały panie - Anna Siwek i Lidia Kostrzewa, które dodatkowo wzbogaciły nasze przedstawienie o obraz w postaci zdjęć i filmów z okresu Powstania Warszawskiego.

 

Przyg. Ania Kozłowska, Iga Raczkiewicz, Iga Siwek i Ula Sobczak

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 6
© 2008 Zespół Szkół w Gardnie | Joomla 1.5 Templates by vonfio.de